Крути 1918

0.00

Розклад сеансів :з по 29-01-2022
29 січня 11:00 2D вхід вільний

До 104-ї річниці битви під Крутами

Січень 1918 року.

До Києва стрімко наближаються більшовицькі загони, що прагнуть встановити на українських землях радянську владу.

На захист батьківщини стають усі боєздатні військові УНР.

Залізничну станцію Крути, через яку в напрямку столиці мають пройти більшовики, захищатимуть 400 юнаків, студенти та курсанти.

Серед захисників – Андрій та Олекса Савицькі, сини генерала.

 

  • Країна: Україна
  • Мова: українська
  • Жанр: історія, українське
  • Тривалість: 110 хв.

Категорія:

Опис

Січень 1918 року. До Києва стрімко наближаються більшовицькі загони, що прагнуть встановити на українських землях радянську владу. На захист батьківщини стають усі боєздатні військові УНР. Залізничну станцію Крути, через яку в напрямку столиці мають пройти більшовики, захищатимуть 400 юнаків, студенти та курсанти. Серед захисників – Андрій та Олекса Савицькі, сини генерала.

Події драми «Крути 1918» розгортаються на фоні доленосних історичних подій у країні. Стрічку зняв український режисер Олексій Шапарєв за сценарієм Костянтина Коновалова. Проект приурочено до 100-ліття утворення УНР та 100-ліття бою під Крутами. Фільм став одним із переможців підчингу Держкіно та отримав фінансування із держбюджету у розмірі 26 млн.грн. Основні зйомки проходили пізньої осені 2017 року у Києві. Станцію Крути, де відбувся бій, не знімали, замість неї збудували відповідні декорації на Черкащині. Прем’єру заплановано на День Збройних сил України.